date امروز : سه شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ مصادف با 2020-Jan-21 میلادی

منتشر شده در تاریخ ۲۹ آبان ۱۳۹۷

سرپرست کمیته علمی همایش مطرح کرد

تأکید همایش بین‌المللی علوم و تکنولوژی پلیمری بر پلیمرهای سبز

سرپرست کمیته علمی سیزدهمین همایش بین‌المللی علوم و تکنولوژی پلیمری، محوریت این همایش را تأکید بر پلیمرهای سبز، زیست‌سازگار و زیست‌تخریب‌پذیر اعلام کرد و گفت: ۵۳۶ مقاله که طی امروز و فردا بررسی می‌شوند، بر پایه پلیمرهای زیست‌تخریب‌پذیر هستند. علی‌اصغر کتباب امروز در حاشیه این…

سرپرست کمیته علمی سیزدهمین همایش بین‌المللی علوم و تکنولوژی پلیمری، محوریت این همایش را تأکید بر پلیمرهای سبز، زیست‌سازگار و زیست‌تخریب‌پذیر اعلام کرد و گفت: ۵۳۶ مقاله که طی امروز و فردا بررسی می‌شوند، بر پایه پلیمرهای زیست‌تخریب‌پذیر هستند.

علی‌اصغر کتباب امروز در حاشیه این همایش بین‌المللی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه کنفرانس بین‌المللی علوم و تکنولوژی پلیمری هر دو سال یک‌بار با همکاری دانشکده مهندسی پلیمر دانشگاه صنعتی امیرکبیر، پژوهشکده پلیمر ایران و انجمن پلیمر ایران برگزار می‌شود، تشریح کرد: در این کنفرانس از تعدادی دانشمندان خارجی دعوت می‌شود در کنار دانشمندان ایرانی، یافته‌های پژوهشی خود را در حوزه علوم، تکنولوژی و مهندسی پلیمر به بحث گذاشته و در جریان پیشرفت‌های تحقیقاتی و علمی پلیمر قرار گیرند.

وی افزود: در این کنفرانس تمام دانشجویان، اساتید و محققان در حوزه پلیمر مقالات خود را در قالب سخنرانی یا به صورت پوستر ارائه می‌دهند.

سرپرست کمیته علمی سیزدهمین همایش بین‌المللی علوم و تکنولوژی پلیمری این همایش را یک گردهمایی بزرگ در حوزه پلیمر توصیف کرد و یادآور شد: در کنفرانس امسال بیشتر بر پلیمرهای سبز، پلیمرهای زیست‌سازگار و زیست‌تخریب‌پذیر تأکید شده است.

کتباب، علت این تأکید را تلاش برای رساندن پیام به گوش مسئولین، مردم و محققان دانست و ادامه داد: قصد ما گوشزد صدماتی‌ است که پلیمرهای پایه نفتی و پایه فسیلی به محیط‌زیست وارد می‌کنند.

وی هدف دیگر تأکید بر پلیمرهای سبز در این کنفرانس را تشویق محققان به انجام تحقیقات حول محور پلیمرهای زیست‌سازگار عنوان کرد و گفت: تفاوت این کنفرانس نسبت به کنفرانس سال گذشته نیز این است که تمام سخنرانی‌ها و مقالات بر پلیمرهای زیست‌سازگار و زیست‌تخریب پذیر متمرکز شده‌اند.

سرپرست کمیته علمی سیزدهمین همایش بین‌المللی علوم و تکنولوژی پلیمری خاطرنشان کرد: تمام ۵۳۶ مقاله که طی امروز و فردا بررسی می‌شوند، بر پایه پلیمرهای زیست‌تخریب پذیر هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از

اخبار پربازدید

     اخبار برگزیده
     جدیدترین خبرها

     طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی پرو پی اچ پی - 30 آبان 1397