date امروز : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ مصادف با 2020-May-30 میلادی

منتشر شده در تاریخ ۱۳ آذر ۱۳۹۷

دکتر غلامی به جایگاه بخش غیردولتی در آموزش عالی کاملا واقف است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه جشنواره و نمایشگاه مواد و انرژی در رابطه با مساله استیضاح وزیر علوم اظهار کرد: ایشان به آموزش عالی و جایگاه بخش غیردولتی در آن کاملا واقف هستند؛ چنین صحبت‌هایی همواره مطرح بوده و چندان نباید جدی گرفته شود.…

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه جشنواره و نمایشگاه مواد و انرژی در رابطه با مساله استیضاح وزیر علوم اظهار کرد: ایشان به آموزش عالی و جایگاه بخش غیردولتی در آن کاملا واقف هستند؛ چنین صحبت‌هایی همواره مطرح بوده و چندان نباید جدی گرفته شود.

محمد مهدی طهران‌چی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه مساله استیضاح وزیر علوم نباید چندان جدی گرفته شود، نقش کرسی های آزاد اندیشی را فراهم نمودن بستر برای دستیابی به تحول در علوم انسانی دانست و تأکید کرد: جایگاه این کرسی‌ها فراتر از ظرفیت نقدپذیری مسئولین است.

با بیان اینکه جایگاه کرسی‌های آزاد اندیشی نباید به ظرفیت پذیرش یا عدم پذیرش نقد از طرف مسئولین تقلیل داده شود، خاطرنشان کرد: آنچه مقام‌معظم رهبری مطرح نمودند این است که این کرسی‌ها باید زمینه ساز دستیابی به تحول در علوم انسانی باشد.

وی افزود: کرسی‌ها جایگاهی است که نظریات در آن تقاطع پیدا کرده و ایده‌های نو متولد می‌شوند؛ بنابراین ظرفیت پذیرش نقد در مسئولین تحت عناوینی چون اخلاق و حکمرانی مطرح است که باید توسط خود افراد به دست آورده شود.

برچسب ها :
مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از

اخبار پربازدید

     اخبار برگزیده
     جدیدترین خبرها

     طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی پرو پی اچ پی - 30 آبان 1397